Informacje o nas | Parasailing Center - Polskie Centrum Parasailingu

Informacje o nas

Nasze usługi

Zakres usług

Wybierz interesujący Cię rodzaj usług, aby dowiedzieć się więcej:

Produkcja sprzętu

Naszym flagowym produktem są parasaile jedno i dwuosobowe. Wykonane są z największą precyzją, przy zastosowaniu najlepszej i najbardziej wytrzymałej dwustronnie silikonowanej tkaniny, produkowanej według naszych wytycznych specjalnie dla naszej firmy. Charakteryzują się one bardzo dobrymi właściwościami lotnymi, co pozwala używać do ich holowania nawet niezbyt silnych holowników – parasaile produkowane w Parasailing Center są jedynymi parasailami na świecie, które bez najmniejszych problemów mogą być holowane za ATV 4×4 (quadami przeprawowymi). Nasze produkty cechuje także niepowtarzalny design, oferujemy je w szerokiej gamie kolorystycznej, co czyni z nich doskonały nośnik reklamowy. Oczywiście produkujemy także pozostały osprzęt potrzebny do uprawiania parasailingu, taki jak uprzęże czy wyczepy oparte na systemie 3-kółkowym. Jako że nie posiadamy własnej sieci dilerskiej, produkowany przez nas sprzęt można nabyć wyłącznie bezpośrednio u nas. Zajmujemy się również przeglądami i naprawą sprzętu parasailingowego.

Surowe kryteria jakościowe, jakim poddajemy nasze produkty, sprawiają, że wytwarzamy najbardziej niezawodny i najbezpieczniejszy sprzęt parasailingowy na świecie.

Szkolenia parasailingowe

Jako klub szkoleniowy Parasailing Center prowadzimy szkolenia motorowodne, na których kursanci zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności do zdobycia odpowiednich uprawnień. Szkolenia takie odbywają się w sezonie, od kwietnia do października. Prowadzimy również przez cały rok indywidualne szkolenia z parasailingu na lądzie. Po ukończeniu takiego szkolenia uczestnik otrzymuje Zaświadczenie o przeszkoleniu w zakresie holowania parasaila nad lądem.

Ponadto dla uczestników naszych szkoleń na licencję do holowania statków powietrznych mamy kupony rabatowe 4% na sprzęt parasailingowy dostępny w naszym Sklepie online.

Obsługa eventów

Bierzemy udział w eventach oraz firmowych imprezach integracyjnych, podczas których obsługujemy holowania parasaila nad lądem, przy użyciu pojazdu terenowego lub quada 4×4 oraz na wodzie, za motorówką lub skuterem wodnym. Z naszego doświadczenia wynika, że holowanie spadochronu na eventach oraz imprezach team-buildingowych jest jedną z największych atrakcji, bardzo dobrze wspominaną później przez uczestników.

Jeżeli organizujesz event i chcesz nas wynająć do obsługi parasailingu, skontaktuj się z nami.

Video prezentacja

Obejrzyj prezentację video naszej firmy

Zobacz czym możemy się pochwalić

Nasi klienci, nasze realizacje

Jako Polskie Centrum Parasailingu możemy poszczycić się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników parasaili w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. Współpracujemy z różnymi firmami organizującymi imprezy integracyjne oraz eventy. Nasz sprzęt wykorzystywany jest nie tylko do rekreacji, ale także do szkolenia w wojsku. Piloci uczą się na nim praktycznego lądowania na wodzie, symulując sytuację ratowania na spadochronie po awaryjnym opuszczeniu samolotu nad akwenem.

A oto opinia jednego z naszych Klientów:

Od około 6 lat korzystam z parasaili produkowanych przez firmę Zbigniewa Lewczuka. Trzeba przyznać że parasail, który wykorzystuję do swej codziennej pracy jest wykonany bardzo profesjonalnie. Zajmuję się organizacją imprez integracyjnych i loty podczas imprez wykonuję w rozmaitych warunkach meteorologicznych. Co gorsza, loty wykonuję na wodach Zatoki Gdańskiej, gdzie występujące wiatry możemy śmiało uznać za dość zmienne i porywiste. Nawet w takich warunkach produkt zachowuje się niezwykle stabilnie i bezpiecznie. Nie jest podatny na boczny wiatr i nie wykazuje skłonności do pikowania lub innych dziwnych zachowań. Co ciekawsze konstrukcja czaszy jest na tyle dobra, że startujemy nawet przy wietrze od tyłu. Starty są zawsze stabilne i czasza jednostajnie wznosi się do góry. Lot na wysokości około 40 m n.p.m. jest "dostojny", co daje nam duży komfort podczas holowania. Podczas zakrętów nie ma nigdy problemów z opadaniem parasaila, jest mało podatny na utratę nośności. Bez problemu możemy "moczyć stopy" klientowi podczas lotu, a następnie ponownie wzbić go w powietrze. Przy awaryjnym zatrzymaniu silnika na łodzi holującej parasail wręcz idealnie zachowuje się podczas swobodnego opadania. Nie ma gwałtownego przechyłu ani błyskawicznego opadania. Czasza przez te 6 lat ani razu nie nakryła klienta po wodowaniu, zawsze i w każdych warunkach zostaje za, lub przed osobą holowaną. W sezonie wykonujemy dziennie kilkanaście lotów i poza normalnym zużyciem materiałów nie ma najmniejszych problemów z trwałością produktu.

Posiadam już 3 parasaile z firmy Parasailing Center, co dobitnie potwierdza, iż ten produkt zadowala klientów. Z czystym sumieniem polecam parasaile wykonywane przez Zbigniewa Lewczuka. Miałem w swojej pracy do czynienia z dwoma innymi produktami i po chwilowych testach, w których okazywało się najczęściej iż są mało stabilne podczas bocznych wiatrów, wystawiałem im niestety negatywną ocenę.

Galeria zdjęć

Poznaj naszą ekipę

Ekipa Parasailing Center

Jesteśmy grupą pasjonatów, których połączyło wspólne zamiłowanie do parasailingu – dyscypliny rekreacji zasługującej na to, aby spopularyzować ją w naszym kraju. Korzystając z wiedzy oraz wieloletnich doświadczeń założyciela naszej firmy stworzyliśmy profesjonalny i zgrany zespół. Wspólnymi siłami rozwijamy parasailing i pomagamy poznać jego uroki coraz większej liczbie osób. Oto my:

Zbyszek Lewczuk
Zbyszek Lewczuk

Pomysłodawca, założyciel i właściciel firmy, były zawodowy instruktor spadochronowy i skoczek doświadczalny I klasy, konstruktor sprzętu parasailingowego, instruktor parasailingu, instruktor motorowodny, rzeczoznawca techniczny w zakresie parasailingu.

Jerzy Chojnacki
Jerzy "Admirał" Chojnacki

Instruktor parasailingu, instruktor motorowodny, sternik łodzi parasailingowej

Paweł Lewczuk

W firmie zajmuje się marketingiem, multimediami oraz transportem

Mirosław "Sasza" Chojnacki

Instruktor parasailingu, sternik łodzi parasailingowej

Ewald Lewczuk
Ewald Lewczuk

Instruktor parasailingu

Małgorzata Modrzewska-Lewczuk
Małgorzata
Modrzewska-Lewczuk

Zajmuje się marketingiem, fotografowaniem, filmowaniem oraz projektowaniem wzorów parasaili